Bezpłatna dostawa 420,00 zł

Konserwacja materiałów

Również o nasze produkty trzeba właściwie się troszczyć, by produkty zachowały swoje właściwości i wytrzymały jak najdłużej. Jak tego dokonać doradzimy w tym artykule

Każdy towar, jeśli chodzi o utrzymywanie, podlega pewnym ograniczeniom ze strony producenta. Tak jest i u produktów w naszej ofercie. Szczegółowe instrukcje dotyczące utrzymywania produktów zawsze wysyłamy Państwu w drukowanej wersji prosto z towarem, ale przegląd tego najważniejszego podajemy również tutaj.

Odzież oraz wyroby tekstylne

Jest oczywiste, iż odzież oraz inne wyroby tekstylne trzeba raz za jakiś czas wyprać. Jest ale ważne przestrzegać tak ogólne zalecenia, jak również konkretne zalecenia podane na metce danego produktu.

Pranie oraz prasowanie jest całkowicie w porządku. Zalecamy jednak, żeby wszystkie produkty tekstylne prać w pralce oraz prasować na lewej stronie. Podczas prasowania ważne jest, by nie prasować bezpośrednio nadruku lub innych specjalnych ornamentów. Ważne jest również, żeby nie łączyć w praniu różnych kolorów, mogło by to spowodować pomieszanie poszczególnych kolorów między sobą.

Na metkach można znaleźć  różne symbole oraz piktogramy, które nie zawsze można z łatwością odczytać. W związku z tym teraz poszczególne symbole wytłumaczymy:

Pranie:


O ile w środku znajduje się jakakolwiek cyfra, oznacza to, iż podczas prania temperatura wody nie może przekroczyć danej wartości. W porządku jest również płukanie, odwirowanie oraz łagodne mechaniczne działanie.

Produktów oznaczonych tym symbolem prosimy nie wkładać do pralki. Odpowiednie jest dla nich tylko delikatne pranie ręczne.

W tym przypadku jest pranie zupełnie zabronione. Lepiej uważać, by produkt nie został zabrudzony.

Prasowanie:

Prasowanie jest dozwolone, o ile temperatura żelazka nie przekroczy 200°C

Prasowanie dozwolone jest na maks. 150°C. Prasowanie parą jest nie odpowiednie, mogło by nieodwracalnie uszkodzić materiał.

Temperatura na żelazku nie powinna przekroczyć 110°C i można rozpocząć prasowanie.

Żelazko powinno zostać w szafie. W ten sposób oznaczonego produktu nie wolno wcale prasować.

Czyszczenie chemiczne:

Było na etykiecie A w kółku? Wspaniale, produkt można czyścić wszystkimy zwykłymi rozpuszczalnikami i sposobami

Litera P w kółku? Trzeba się skupić, tutaj już można użyć tetrachloretan, benzynę, trifluortrichloretan oraz wszystkie zwykłe sposoby czyszczenia.

To samo dotyczy, jak w poprzednim wypadku. Trzeba jednak uważać podczas ustawienia temperatury suszenia oraz wyboru mechanicznego działania.

Na te produkty nie wolno użyć niczego innego, niż benzyny technicznej oraz powszechnie stosowanych sposobów czyszczenia.

Benzyna techniczna zostaje w grze, ale raczej trzeba ograniczyć na minimum działanie wody oraz mechaniczne oddziaływanie na produkt

Na chemię raczej trzeba zapomnieć. Ten produkt by z pewnością chemia zniszczyła.

Suszenie:

Nie chcesz czekać aż materiał sam wyschnie a raczej chcesz użyć suszarki? Spokojnie można tak zrobić, ten produkt sobie z tym poradzi.

Również tutaj można zaoszczędzić sobie czas użyciem suszarki, ale lepiej wybrać niższą temperaturę suszenia.

Szybko po klamerki i linkę do suszenia prania. Tego produktu nie należy wkładać do suszarki, będzie trzeba powrócić do starej metody klasycznego suszenia..

Wybielanie:

Można użyć wybielacza uwalniającego chlor, pod warunkiem, iż zostanie użyty odpowiednio rozcieńczony a przedewszystkim zimny roztwór.

N

Nie próbuj zrobić z białej jeszcze bielszej. Temu produktowi by to zaszkodziło, ten produkt nie może być w kontakcie z produktami uwalniającymi chlor.

Materiał, z którego jest towar wyprodukowany, zazwyczaj jest na metce zapisany w języku angielskim. Obecnie niemal każdy już to zrozumie, ale i tak przypomnimy, iż COTTON oznacza bawełnę, WOOL wełnę, POLYESTER to poliester, Nylon to Nylon, a u ELASTANE wystarczy usunąć ostatnią literę i wyjdzie polska nazwa elastan.

Obuwie

 

Właściwy wybór

 

Podstawą łatwego oraz bezproblemowego utrzymywania butów jest właściwy wybór. O ile nie będzie Państwu obuwie odpowiadało, do uszkodzenia może dojść zawsze, nawet przy najlepszej trosce o obuwie. Nawet Państwu nie było by przyjemne chodzić w butach, które źle pasują.

Buty nie mogą być za małe. Nogę z większym lub mniejszym wysiłkiem będzie można włożyć do buta, ale będzie z pewnością cisnąć. Noga większa niż but może uszkodzić materiał oraz konstrukcję buta na zewnątrz. Buty nie mogą być zbyt duże, ponieważ może to kusić do nieprawidłowej techniki chodzenia, która również butom nie odpowiada.

 

Właściwe noszenie

 

O sprecyzowaniu poszczególnych rodzajów obuwia, które mamy w swej ofercie, jeszcze napiszemy później. Bez względu na to, jakie mają Państwo buty, trzeba uważać, żeby buty były użyte do tego, do czego były wyprodukowane. Podczas zakładania butów oraz ich zdejmowania trzeba zrobić jeden dodatkowy ruch i rozwiązać sznurówki. Zarówno jak wy, tak i nam wiadomo, że zawiązane sznurówki można bez problemu przerwać. Tego “sukcesu“ można osiągnąć tylko na koszt żywotności obuwia, ponieważ przez  takie traktowanie można zniszczyć materiał.

Przed zrobieniem pierwszego kroku, trzeba nie zapomnieć dobrze buty zawiązać i użyć do tego wszystkich oczek na butach przeznaczonych dla sznurówek. Projektanci producentów nie umieścili ich dla ozdoby. Są oni fachowcami, którzy rozumieją swojej pracy. Dla ozdoby mogą oni użyć bardziej wyszukanych modnych elementów. Tylko przy dobrze zawiązanych sznurówkach buty będą wykorzystane do tego, do czego były zaprojektowane na deskach kreślarskich.

 

Odpoczynek dla butów

 

Bez względu na to, czy biegli Państwo maraton lub wróciliście z pobliskiego sklepu, buty powinny dobrze odpocząć. Również podczas krótkiego noszenia mogą buty zawilgnąć od nogi. Buty w tym wypadku trzeba umieścić na suche i ciepłe miejsce, gdzie powinny dokładnie wyschnąć i przewietrzyć się. Tego procesu nie wolno przyśpieszać umieszczając buty przy ogrzewaniu – to przyspiesza tylko zmęczenie i uszkodzenie materiału.

Lepiej jest zostawić buty wyschnąć a do następnego wyjścia wybrać inne. Nie tylko, że noszenie tylko jednych butów nie jest odpowiednie dla stóp, ale również dla samych butów. Dla stopy będzie korzystne to, że nie przystosuje się do kształtu tylko jednego buta. Dla butów będzie natomiast korzystne to, że zostanie odciążony materiał.

 

Czyszczenie obuwia

Wiemy, że buty z biegiem czasu zabrudzą się. Wiemy, że chcieliby Państwo, żeby buty ciągle wyglądały jak nowe. Z tym się zgadzamy, również my nie lubimy, kiedy widzimy kogoś w zabrudzonych butach. Za włożenie butów do pralki z pewnością jednak nie otrzymają Państwo pochwały.

Obuwia bowiem nie należy wkładać do pralki, nie powinno nawet być w kontakcie ze środkami chemicznymi. O ile chcą Państwo zwrócić butom stary blask, trzeba użyć do tego delikatnej, wilgotnej szmatki (nie mokrej!), którą trzeba ostrożnie buty ocierać od wszystkich zabrudzeń.

 

Do czego jest obuwie przeznaczone

 

Tak w naszym sklepie internetowym, jak w instukcji dotyczącej konserwacji obuwia, która jest dołączona do towaru, jest jednoznacznie podane, do jakiego celu są buty przeznaczone. Obuwie powinno być używane według instrukcji, o ile nie będą dotrzymane podane zalecenia, prawdopodobnie dojdzie do uszkodzenia butów i w związku z tym dojdzie do utraty gwarancji. Gwarancja dotyczy tylko wad, które powstały u producenta podczas produkcji, nie dotyczy wad, które spowodują Państwo w trakcie noszenia.

 

Obuwie lifestyle

Czasami jakaś przechadzka w mieście, pokazanie się się przed znajomymi i hop z powrotem do domu. Te buty zostały wyprodukowane tylko na obciążenie, które powstaje podczas zwykłego chodzenia a kontakt z wodą również im nie sprzyja.

 

Obuwie indoor

 

Halowa piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka i inne sporty, które można uprawiać na gładkiej sztucznej powierzchni – to tym butom odpowiada.

 

Obuwie outdoor

Idealne na przechadzki po lesie, po górach lub ogólnie w przyrodzie. Podczas projektowania brano pod uwagę wszystko to, co można w takich warunkach spotkać, i but ten bez problemu wytrzyma trudne warunki, o ile jest dobrany odpowiedni rozmiar i but jest noszony właściwym sposobem.

 

Obuwie piłkarskie

W porządku, to mówi samo za siebie, z pewnością nikt nie wyszedłby w butach piłkarskich na zakupy. Ale również u tych butów ważne jest właściwe użycie, ponieważ dzieli się te buty na FG, które przeznaczone są na twardą naturalną powierzchnię, SG z wymiennymi kołkami przeznaczone są do miękkiej naturalnej powierzchni, a turfy oraz AG przeznaczone są do powierzchni sztucznych. W butach piłkarskich typu FG można grać również na sztucznej murawie trzeciej oraz nowszej generacji. Przed wyjciem na murawę lepiej jednak zapytać zarządcy boiska. Butom by to nie uszkodziło, ale trawnik z pewnością było by trzeba zapłacić.

 

Obuwie do tenisa

Nie ma znaczenia, czy grasz w tenisa na trawie, betonie, glinie lub na innym rodzaju nawierzchni. Ważne jest, że buty te wyprodukowane są dla specyficznego obciążenia powstającego podczas gry w tenisa oraz tak, aby wytrzymały jak nadłużej.

 

Obuwie do biegania

Buty do biegania mają szeroką skalę użycia. Można w nich nie tylko biegać, ale z powodu ich komfortu są noszone również podczas zwykłego chodzenia. Do trudniejszych warunków niż podczas chodzenia nie są buty przeznaczone, rekordu w siłowni raczej w nich nie próbować pokonywać.

 

Obuwie treningowe

Do tego przeznaczone jest obuwie treningowe, które wyprodukowane jest tak, żeby buty wytrzymały wszechstronne obciążenie. Buty są lekkie, przewiewne, ale przeznaczone są tylko do treningu. Podczas próby zabiegnięcia maratonu z pewnością szybko by się zużyły.

 

Żywotność kontra gwarancja

Te dwa pojęcia często są uważane za synonimy, ale tak nie jest. Gwarancja jest stanowczo podany okres, w którym producent gwarantuje, że wada produkcyjna się nie pojawi. Żywotność jest zależna od obciążenia i stylu noszenia. W przypadku, że buty są noszone ostrożnie, mogą wytrzymać nawet kilka lat i będą wyglądały nadal jako nowe. O ile jednak będą codziennie bardzo obciążane, może ich żywotność się zakończyć szybciej zanim skończy się okres gwarancji.

 

Piłki

Bez względu na to, czy wybiorą Państwo tańszą czy droższą piłkę, wszystkie piłki są wysokiej jakości i wytrzymają dosyć długo, o ile będą się Państwo o nie dobrze troszczyć. W skrócie:

- ważne jest respektowanie podanej wartości ciśnienia pompowania. Piłki nie mogą być przepompowane ani podpompowane. O ile chcą Państwo by piłka mniej skakała, trzeba wybrać piłkę oznaczoną nazwą halowa.

- piłki nie powinny być długo w kontakcie z wodą. Obecnie piłki są produkowane tak, żeby nie pochłaniały wody, a więc podczas deszczowego meczu nie będą musieli zawodnicy grać z kilka kilogramową piłką jak generacja Josefa Masopusta. Deszczowy mecz piłka wytrzyma, ale później trzeba piłkę dobrze wysuszyć.

- piłki powinny być użyte wyłącznie na nawierzchni trawiastej. Okres boisk żużlowych już się skończył, o ile więc chcieli by Państwo zagrać w piłkę nożną poza boiskiem, z pewnością mogą Państwo w blizkości znaleźć zamiast betonowego pola kawałek pięknego trawnika.

Ostrzegamy, że używasz przestarzałej wyszukiwarki i dlatego nie będą dostępne wszystkie funkcje sklepu elektronicznego.
Loading...